Vishay/Sprague M39003/03-0324/TR
M39003/03-0324/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0324/TR
Brief Description
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0324/TR.pdf
Availability of M39003/03-0324/TR
QUANTITY
M39003/03-0324/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0324/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0324/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0324/TR
Related LinksM39003/0, M39003/03-0324/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0324/TR Details Description
Related parts for M39003/03-0324/TR
RES SMD 46.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
WIREWAY REDUCER 6X6/4X4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
4CKT PICOFLEX RIBBON CABLE datasheet.pdf
F3SJ-A0605P20-TS datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf