Vishay/Sprague M39003/03-0457
M39003/03-0457 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0457
Brief Description
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0457.pdf
Availability of M39003/03-0457
QUANTITY
M39003/03-0457 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0457
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0457
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0457
Related LinksM39003/, M39003/03-0457 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0457 Details Description
Related parts for M39003/03-0457
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 2.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN DIFF SGL BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
TOOL REMOVAL M81969/20-02 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 630VDC datasheet.pdf