Vishay/Sprague M39003/03-2007/TR
M39003/03-2007/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-2007/TR
Brief Description
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-2007/TR.pdf
Availability of M39003/03-2007/TR
QUANTITY
M39003/03-2007/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-2007/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/03-2007/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-2007/TR
Related LinksM39003/0, M39003/03-2007/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-2007/TR Details Description
Related parts for M39003/03-2007/TR
IC VOLT DET 2.93V LOW SC70-3 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
CONN FRAME AND INSERT 3+GND datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 25NS 63BGA datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR LTC2372-18 datasheet.pdf
OSC 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 10CIRC .437 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf