Vishay/Sprague M39003/09-0220/TR
M39003/09-0220/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0220/TR
Brief Description
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0220/TR.pdf
Availability of M39003/09-0220/TR
QUANTITY
M39003/09-0220/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0220/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0220/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0220/TR
Related LinksM39003/0, M39003/09-0220/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0220/TR Details Description
Related parts for M39003/09-0220/TR
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 50MA 250VIMP SMD datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
DSUB 8W8 F NMB datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
PCLIP,STR,BF,CLO,CTL datasheet.pdf
IC SRAM 1M 64X16 44-SOJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf