Vishay/Sprague M39003/09-0222/F5
M39003/09-0222/F5 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0222/F5
Brief Description
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0222/F5.pdf
Availability of M39003/09-0222/F5
QUANTITY
M39003/09-0222/F5 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0222/F5
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0222/F5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0222/F5
Related LinksM39003/0, M39003/09-0222/F5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0222/F5 Details Description
Related parts for M39003/09-0222/F5
IC FIFO ASYNCH 1KX9 12NS 32PLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
1/8 BRICK HEATSINK 58X23X11.4MM datasheet.pdf
RES 640.264 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 34POS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 350V 0.12A TO92-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 350MW SOD123FL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf