Vishay/Sprague M39003/09-0384H
M39003/09-0384H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0384H
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0384H.pdf
Availability of M39003/09-0384H
QUANTITY
M39003/09-0384H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0384H
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0384H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)160 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0384H
Related LinksM39003/, M39003/09-0384H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0384H Details Description
Related parts for M39003/09-0384H
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 10A D2PAK-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 180MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
PMR5 DIAGONAL ANGLE FITTING datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf