Vishay/Sprague M39003/09-3032/HSD
M39003/09-3032/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-3032/HSD
Brief Description
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-3032/HSD.pdf
Availability of M39003/09-3032/HSD
QUANTITY
M39003/09-3032/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-3032/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/09-3032/HSD
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-3032/HSD
Related LinksM39003/09, M39003/09-3032/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-3032/HSD Details Description
Related parts for M39003/09-3032/HSD
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W MELF datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 OPEN SN datasheet.pdf
DSUB KNURLED SCREWS M3 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf