Vishay/Sprague M39003/09-4031
M39003/09-4031 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-4031
Brief Description
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-4031.pdf
Availability of M39003/09-4031
QUANTITY
M39003/09-4031 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-4031
Internal Part NumberEIS-M39003/09-4031
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-4031
Related LinksM39003/, M39003/09-4031 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-4031 Details Description
Related parts for M39003/09-4031
IDU 1.5N/ZF datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
14MM PLC-HC BASIC TERM BLOCK 12V datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC CRO 2850-2950 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 150MW 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
150UF 25V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf