Vishay/Sprague M39006/22-0208H
M39006/22-0208H picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0208H
Brief Description
CAP TANT 9UF 10% 125V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0208H.pdf
Availability of M39006/22-0208H
QUANTITY
M39006/22-0208H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0208H
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0208H
PackagingBulk
Capacitance9µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0208H
Related LinksM39006/, M39006/22-0208H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0208H Details Description
Related parts for M39006/22-0208H
IC 7.6V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 40A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 6A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf