Vishay/Sprague M39006/22-0347
M39006/22-0347 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0347
Brief Description
CAP TANT 25UF 20% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0347.pdf
Availability of M39006/22-0347
QUANTITY
M39006/22-0347 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0347
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0347
PackagingBulk
Capacitance25µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0347
Related LinksM39006/, M39006/22-0347 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0347 Details Description
Related parts for M39006/22-0347
VARISTOR 900V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A QC TERM datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf