Fox Electronics FXO-HC730-13
FXO-HC730-13 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-13
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-13.pdf
Availability of FXO-HC730-13
QUANTITY
FXO-HC730-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-13
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-13
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-13
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-13 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-13 Details Description
Related parts for FXO-HC730-13
WRIST STRAP DL COND METAL LARGE datasheet.pdf
FERRULE, LEAD FREE PLATING datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LPP 5.08/90/24 BK datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.2A SMV datasheet.pdf
VSOP-8 TO DIP-8 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf