Vishay/Sprague M39006/22-0516H
M39006/22-0516H picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0516H
Brief Description
CAP TANT 270UF 20% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0516H.pdf
Availability of M39006/22-0516H
QUANTITY
M39006/22-0516H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0516H
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0516H
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT3
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0516H
Related LinksM39006/, M39006/22-0516H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0516H Details Description
Related parts for M39006/22-0516H
CAP TANT 2.2UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
KIT WIRELESS USB LP FOR CYRF6936 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND datasheet.pdf
2.5 WTB LOCK HSG 9CKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf