Vishay/Sprague M39006/22-0563H
M39006/22-0563H picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0563H
Brief Description
CAP TANT 5UF 5% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0563H.pdf
Availability of M39006/22-0563H
QUANTITY
M39006/22-0563H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0563H
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0563H
PackagingBulk
Capacitance5µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT1
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0563H
Related LinksM39006/, M39006/22-0563H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0563H Details Description
Related parts for M39006/22-0563H
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 400MA SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 5KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.5A 50.6 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
2000UF 30V 35X54 85C ST datasheet.pdf