Vishay/Sprague M39006/25-0250H
M39006/25-0250H picture photo
Mfg. Part Number
M39006/25-0250H
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39006/25-0250H.pdf
Availability of M39006/25-0250H
QUANTITY
M39006/25-0250H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/25-0250H
Internal Part NumberEIS-M39006/25-0250H
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT1
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/25-0250H
Related LinksM39006/, M39006/25-0250H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/25-0250H Details Description
Related parts for M39006/25-0250H
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN DB15 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 SQ WW datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER SMT datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
3M 5559I 2MM-DISCS 100/PACK datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf