3M M3DEK-5006R
M3DEK-5006R picture photo
Mfg. Part Number
M3DEK-5006R
Brief Description
IDC CABLE - MKR50K/MC50M/MCE50K
Datasheet Download
M3DEK-5006R.pdf
Availability of M3DEK-5006R
QUANTITY
M3DEK-5006R Order Process
Ship out your order
Specifications of M3DEK-5006R
Internal Part NumberEIS-M3DEK-5006R
Series-
Connector TypeSocket to Card Edge
Number of Positions50
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
FeaturesPolarizing Key, Strain Relief
ColorMultiple, Ribbon
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M3DEK-5006R
Related LinksM3DEK, M3DEK-5006R Datasheet, 3M Distributor
M3DEK-5006R Details Description
Related parts for M3DEK-5006R
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
C/A 2.0MM SM LC-SC 20M1 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf