Lattice Semiconductor Corporation M4-128N/64-18JI
M4-128N/64-18JI picture photo
Mfg. Part Number
M4-128N/64-18JI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 18NS 84PLCC
Datasheet Download
M4-128N/64-18JI.pdf
Availability of M4-128N/64-18JI
QUANTITY
M4-128N/64-18JI Order Process
Ship out your order
Specifications of M4-128N/64-18JI
Internal Part NumberEIS-M4-128N/64-18JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package15
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 4
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max18.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.31x29.31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4-128N/64-18JI
Related LinksM4-128N, M4-128N/64-18JI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4-128N/64-18JI Details Description
Related parts for M4-128N/64-18JI
OSCILLATOR XO 20.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 20POS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
SERIAL EXPRESSCARD 1 PORT PCIE B datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 7POS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 40.0A SMT datasheet.pdf