ST M48Z35Y-70MH1E
M48Z35Y-70MH1E picture photo
Mfg. Part Number
M48Z35Y-70MH1E
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28SOH
Datasheet Download
M48Z35Y-70MH1E.pdf
Availability of M48Z35Y-70MH1E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M48Z35Y-70MH1E Order Process
Ship out your order
Specifications of M48Z35Y-70MH1E
Internal Part NumberEIS-M48Z35Y-70MH1E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size256K (32K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets
Supplier Device Package28-SOH
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M48Z35Y-70MH1E
Related LinksM48Z35Y, M48Z35Y-70MH1E Datasheet, ST Distributor
M48Z35Y-70MH1E Details Description
Related parts for M48Z35Y-70MH1E
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRL PROGR CLK SOURCE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 21POS SKT 18" datasheet.pdf
MMT-B-520 MINI MAC DIE SET datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SNT6A datasheet.pdf