ST M48Z58Y-70PC1
M48Z58Y-70PC1 picture photo
Mfg. Part Number
M48Z58Y-70PC1
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC NVSRAM 64KBIT 70NS 28DIP
Datasheet Download
M48Z58Y-70PC1.pdf
Availability of M48Z58Y-70PC1
QUANTITY
M48Z58Y-70PC1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M48Z58Y-70PC1
Internal Part NumberEIS-M48Z58Y-70PC1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsM48Z58Y View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package12
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size64K (8K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case28-DIP Module (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package28-PCDIP, CAPHAT®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M48Z58Y-70PC1
Related LinksM48Z58, M48Z58Y-70PC1 Datasheet, ST Distributor
M48Z58Y-70PC1 Details Description
Related parts for M48Z58Y-70PC1
SENSOR TEMP 1-WIRE TO220-3 datasheet.pdf
IEEE 1394 4PIN/M-4PN/M 15' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 10A 3.8 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
10261 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf