Lattice Semiconductor Corporation M4A5-128/64-10VI
M4A5-128/64-10VI picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-128/64-10VI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
M4A5-128/64-10VI.pdf
Availability of M4A5-128/64-10VI
QUANTITY
M4A5-128/64-10VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-128/64-10VI
Internal Part NumberEIS-M4A5-128/64-10VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-128/64-10VI
Related LinksM4A5-128, M4A5-128/64-10VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-128/64-10VI Details Description
Related parts for M4A5-128/64-10VI
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.6A 15 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 15.6K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf