Lattice Semiconductor Corporation M4A5-128/64-10YC
M4A5-128/64-10YC picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-128/64-10YC
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100PQFP
Datasheet Download
M4A5-128/64-10YC.pdf
Availability of M4A5-128/64-10YC
QUANTITY
M4A5-128/64-10YC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-128/64-10YC
Internal Part NumberEIS-M4A5-128/64-10YC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-128/64-10YC
Related LinksM4A5-128, M4A5-128/64-10YC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-128/64-10YC Details Description
Related parts for M4A5-128/64-10YC
PROBE TEMP "K" 4' INSULATED LEAD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.394" DIA BLK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6PDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
RES SMD 9.76M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf