Lattice Semiconductor Corporation M4A5-32/32-10VI
M4A5-32/32-10VI picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-32/32-10VI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
M4A5-32/32-10VI.pdf
Availability of M4A5-32/32-10VI
QUANTITY
M4A5-32/32-10VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-32/32-10VI
Internal Part NumberEIS-M4A5-32/32-10VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells32
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-32/32-10VI
Related LinksM4A5-32, M4A5-32/32-10VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-32/32-10VI Details Description
Related parts for M4A5-32/32-10VI
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
SWITCH DIP 12POS TOP SLIDE SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
LINE FILTER 35MH 1 IDC SS COIL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000 PF 10% 2000VDC datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN PLUG datasheet.pdf
100UF 200V 16X20MM 105C 4000H datasheet.pdf