Lattice Semiconductor Corporation M5-192/120-12YI/1
M5-192/120-12YI/1 picture photo
Mfg. Part Number
M5-192/120-12YI/1
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 192MC 12NS 160PQFP
Datasheet Download
M5-192/120-12YI/1.pdf
Availability of M5-192/120-12YI/1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-192/120-12YI/1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-192/120-12YI/1
Internal Part NumberEIS-M5-192/120-12YI/1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells192
Number of Gates-
Number of I/O120
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-192/120-12YI/1
Related LinksM5-192/1, M5-192/120-12YI/1 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-192/120-12YI/1 Details Description
Related parts for M5-192/120-12YI/1
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC IBL 1X2"X 6' datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW 0603 datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.6A DO220AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 300MA 320 MOHM datasheet.pdf