Lattice Semiconductor Corporation M5-512/160-20YI
M5-512/160-20YI picture photo
Mfg. Part Number
M5-512/160-20YI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 20NS 208PQFP
Datasheet Download
M5-512/160-20YI.pdf
Availability of M5-512/160-20YI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-512/160-20YI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-512/160-20YI
Internal Part NumberEIS-M5-512/160-20YI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells512
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-512/160-20YI
Related LinksM5-512/, M5-512/160-20YI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-512/160-20YI Details Description
Related parts for M5-512/160-20YI
REG SW 2.5-12.6V 1.5A HORZ T/H datasheet.pdf
ADM34S/AE34G/X datasheet.pdf
RES 20 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
STATION 4-PUSHBUTTON SGL-SPEED datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
GDT 90V 20% 40KA datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS CBL datasheet.pdf