Harwin Inc. M50-1930005
M50-1930005 picture photo
Mfg. Part Number
M50-1930005
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
CONN SHUNT 1.27MM BLUE
Datasheet Download
M50-1930005.pdf
Availability of M50-1930005
QUANTITY
M50-1930005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-1930005
Internal Part NumberEIS-M50-1930005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesArcher M50
PackagingBulk
TypeClosed Top
GenderFemale Sockets
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.050" (1.27mm)
Height0.118" (3.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1µin (0.025µm)
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-1930005
Related LinksM50-1, M50-1930005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-1930005 Details Description
Related parts for M50-1930005
FIXED IND 100UH 260MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 16POS VERT .112" datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT T/H 15AU datasheet.pdf
IC PS SYSTEM MULTI VOLT PGDSO-36 datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 126UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf