Harwin Inc. M50-3201045
M50-3201045 picture photo
Mfg. Part Number
M50-3201045
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM T/H R/A 20POS
Datasheet Download
M50-3201045.pdf
Availability of M50-3201045
QUANTITY
M50-3201045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-3201045
Internal Part NumberEIS-M50-3201045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Featured ProductArcher M50 Connectors
Standard Package44
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.136" (3.45mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-3201045
Related LinksM50-3, M50-3201045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-3201045 Details Description
Related parts for M50-3201045
IC QUAD SPLY MONITOR POS SOT23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 270 OHM 0404 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A PG11 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf