Harwin Inc. M50-3202045
M50-3202045 picture photo
Mfg. Part Number
M50-3202045
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM T/H R/A 40POS
Datasheet Download
M50-3202045.pdf
Availability of M50-3202045
QUANTITY
M50-3202045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-3202045
Internal Part NumberEIS-M50-3202045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Featured ProductArcher M50 Connectors
Standard Package22
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.136" (3.45mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-3202045
Related LinksM50-3, M50-3202045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-3202045 Details Description
Related parts for M50-3202045
RM 12 JACK 6 POS. W/PIN datasheet.pdf
IC 4.625V 5% SOT223-3 datasheet.pdf
Crystal 44.7360MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX YEL STRGHT 5V datasheet.pdf
IC ASYNCH 8192X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
METAL TO METAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK datasheet.pdf