Harwin Inc. M50-4302645
M50-4302645 picture photo
Mfg. Part Number
M50-4302645
Brief Description
26+26 DIL SMT VERT SOCKET
Datasheet Download
M50-4302645.pdf
Availability of M50-4302645
QUANTITY
M50-4302645 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-4302645
Internal Part NumberEIS-M50-4302645
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationArcher M50-430 Series Dimensions 30/Jan/2015
Standard Package16
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.173" (4.40mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-4302645
Related LinksM50-4, M50-4302645 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-4302645 Details Description
Related parts for M50-4302645
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 140MA 7.5 OHM datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 100' CRIMP N-N datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC EEPROM BUS 16KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
COPALUM,SLD,R 6 3/8 datasheet.pdf
ULTRAFIT VERT 15 AU PLATED NAT datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf