Harwin Inc. M50-4802845
M50-4802845 picture photo
Mfg. Part Number
M50-4802845
Brief Description
28+28 DIL HORIZ SHRD PIN HDR
Datasheet Download
M50-4802845.pdf
Availability of M50-4802845
QUANTITY
M50-4802845 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-4802845
Internal Part NumberEIS-M50-4802845
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Connector TypeShrouded
Number of Positions56
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Molding Height Above Board0.222" (5.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-4802845
Related LinksM50-4, M50-4802845 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-4802845 Details Description
Related parts for M50-4802845
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR SPST NO SMD 5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8WSON datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
250UF 50V 23X30 105C AXI datasheet.pdf