Micron Technology M50FLW080BNB5G
M50FLW080BNB5G picture photo
Mfg. Part Number
M50FLW080BNB5G
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP
Datasheet Download
M50FLW080BNB5G.pdf
Availability of M50FLW080BNB5G
QUANTITY
M50FLW080BNB5G Order Process
Ship out your order
Specifications of M50FLW080BNB5G
Internal Part NumberEIS-M50FLW080BNB5G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package208
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP (8x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50FLW080BNB5G
Related LinksM50FLW0, M50FLW080BNB5G Datasheet, Micron Technology Distributor
M50FLW080BNB5G Details Description
Related parts for M50FLW080BNB5G
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 981 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.050" (1.27mm) Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf