Vishay/Dale M55342E03B6B26RWS
M55342E03B6B26RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E03B6B26RWS
Brief Description
RES SMD 6.26K OHM 0.1% 1/5W 1005
Datasheet Download
M55342E03B6B26RWS.pdf
Availability of M55342E03B6B26RWS
QUANTITY
M55342E03B6B26RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E03B6B26RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E03B6B26RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)6.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1005
Supplier Device Package1005
Size / Dimension0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E03B6B26RWS
Related LinksM55342E0, M55342E03B6B26RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E03B6B26RWS Details Description
Related parts for M55342E03B6B26RWS
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND DIFF 2INP 8SOIC datasheet.pdf
DSP 16BIT QUAD 500MHZ 431-FCPBGA datasheet.pdf
CONN JACK LONG FRAME PHONE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf