Panduit LWC38-A-C14
LWC38-A-C14 picture photo
Mfg. Part Number
LWC38-A-C14
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
LATCHING WIRE CLIP
Datasheet Download
LWC38-A-C14.pdf
Availability of LWC38-A-C14
QUANTITY
LWC38-A-C14 Order Process
Ship out your order
Specifications of LWC38-A-C14
Internal Part NumberEIS-LWC38-A-C14
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesLWC
TypeC-Clip, Locking
Opening Size1.00" L x 1.00" W x 0.56" H (25.4mm x 25.4mm x 14.2mm)
Mounting TypeAdhesive
MaterialNylon
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LWC38-A-C14
Related LinksLWC38, LWC38-A-C14 Datasheet, Panduit Distributor
LWC38-A-C14 Details Description
Related parts for LWC38-A-C14
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8DFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 425TEPBGA1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 20W datasheet.pdf