Vishay/Dale M55342E04B352ART5
M55342E04B352ART5 picture photo
Mfg. Part Number
M55342E04B352ART5
Brief Description
RES SMD 352 OHM 0.1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342E04B352ART5.pdf
Availability of M55342E04B352ART5
QUANTITY
M55342E04B352ART5 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E04B352ART5
Internal Part NumberEIS-M55342E04B352ART5
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)352
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E04B352ART5
Related LinksM55342E0, M55342E04B352ART5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E04B352ART5 Details Description
Related parts for M55342E04B352ART5
RES SMD 300K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 950MA 131.2 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Switch) Backlight 16-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 15NS 32PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 250W datasheet.pdf