Vishay/Dale M55342E04B47E0RWS
M55342E04B47E0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E04B47E0RWS
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342E04B47E0RWS.pdf
Availability of M55342E04B47E0RWS
QUANTITY
M55342E04B47E0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E04B47E0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E04B47E0RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E04B47E0RWS
Related LinksM55342E0, M55342E04B47E0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E04B47E0RWS Details Description
Related parts for M55342E04B47E0RWS
IDC CABLE - MKC16K/MC16M/MKC16K datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.1A 10.5 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 10.67MM datasheet.pdf
RES 2.14K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
GOLD PRIVACY FILTER LAPTOP 10.1" datasheet.pdf