Vishay/Dale M55342E06B220BRWS
M55342E06B220BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B220BRWS
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B220BRWS.pdf
Availability of M55342E06B220BRWS
QUANTITY
M55342E06B220BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B220BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B220BRWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B220BRWS
Related LinksM55342E0, M55342E06B220BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B220BRWS Details Description
Related parts for M55342E06B220BRWS
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 10CH HD 5V 48TQFP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=300M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf