Vishay/Dale M55342E06B287ERTI
M55342E06B287ERTI picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B287ERTI
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B287ERTI.pdf
Availability of M55342E06B287ERTI
QUANTITY
M55342E06B287ERTI Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B287ERTI
Internal Part NumberEIS-M55342E06B287ERTI
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B287ERTI
Related LinksM55342E0, M55342E06B287ERTI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B287ERTI Details Description
Related parts for M55342E06B287ERTI
AC/DC CONVERTER 48V 50W datasheet.pdf
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 181 I/O 240QFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
TM40-20-12 ACTUATOR ASSY datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.14"L X 2.82"W datasheet.pdf
CAP FILM 9.5 NF 20% 2000VDC AXIA datasheet.pdf