Vishay/Dale M55342E06B392ERWS
M55342E06B392ERWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B392ERWS
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B392ERWS.pdf
Availability of M55342E06B392ERWS
QUANTITY
M55342E06B392ERWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B392ERWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B392ERWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)