Vishay/Dale M55342E06B453BRWS
M55342E06B453BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B453BRWS
Brief Description
RES SMD 453K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B453BRWS.pdf
Availability of M55342E06B453BRWS
QUANTITY
M55342E06B453BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B453BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B453BRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B453BRWS
Related LinksM55342E0, M55342E06B453BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B453BRWS Details Description
Related parts for M55342E06B453BRWS
RELAY TELECOM DPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X8R 0603 datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf