Vishay/Dale M55342E08B34B0RWS
M55342E08B34B0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E08B34B0RWS
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.8W 2010
Datasheet Download
M55342E08B34B0RWS.pdf
Availability of M55342E08B34B0RWS
QUANTITY
M55342E08B34B0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E08B34B0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E08B34B0RWS
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2010
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.8W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E08B34B0RWS
Related LinksM55342E0, M55342E08B34B0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E08B34B0RWS Details Description
Related parts for M55342E08B34B0RWS
RES SMD 24 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 500MA 1.27 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
10X 6P FEDERLEI 2,5 datasheet.pdf
CABLE 40POS SOCKET-SOCKET 2M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.125 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf