Vishay/Dale M55342E12B200ARWS
M55342E12B200ARWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B200ARWS
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B200ARWS.pdf
Availability of M55342E12B200ARWS
QUANTITY
M55342E12B200ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B200ARWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B200ARWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B200ARWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B200ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B200ARWS Details Description
Related parts for M55342E12B200ARWS
LAMINATE MICA ESD BLUE 30X10' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISR 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
CORD REEL W/GFI BOX 35'12-3CORD datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POLE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf