Vishay/Dale M55342E12B24B9PWS
M55342E12B24B9PWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B24B9PWS
Brief Description
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B24B9PWS.pdf
Availability of M55342E12B24B9PWS
QUANTITY
M55342E12B24B9PWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B24B9PWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B24B9PWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B24B9PWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B24B9PWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B24B9PWS Details Description
Related parts for M55342E12B24B9PWS
CAP CER 1200PF 10V SL 0402 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET HEX 8PC datasheet.pdf
IC 2/3-PORT USB HUB 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
BACKSHELL DB25 ZINC datasheet.pdf
RES SMD 1.38K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IRON HOLDER FOR PES50/51 A datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf