Vishay/Dale M55342H09B432DRTP
M55342H09B432DRTP picture photo
Mfg. Part Number
M55342H09B432DRTP
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
M55342H09B432DRTP.pdf
Availability of M55342H09B432DRTP
QUANTITY
M55342H09B432DRTP Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H09B432DRTP
Internal Part NumberEIS-M55342H09B432DRTP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H09B432DRTP
Related LinksM55342H0, M55342H09B432DRTP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H09B432DRTP Details Description
Related parts for M55342H09B432DRTP
CONN PLUG SCA2 20POS STRADDLE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
SENS PROX M12 5MM AC2W-NO UNSHLD datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/07/180LR SN GN BX datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC PCIE GEN2 SW 12LANE 324BGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf