Vishay/Dale M55342H12B33G0RWS
M55342H12B33G0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B33G0RWS
Brief Description
RES SMD 33 OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B33G0RWS.pdf
Availability of M55342H12B33G0RWS
QUANTITY
M55342H12B33G0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B33G0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B33G0RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B33G0RWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B33G0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B33G0RWS Details Description
Related parts for M55342H12B33G0RWS
THERMISTOR PTC 100OHM 150DEG RAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 30POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W datasheet.pdf