Vishay/Dale M55342K02B13E0RTSV
M55342K02B13E0RTSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K02B13E0RTSV
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0505
Datasheet Download
M55342K02B13E0RTSV.pdf
Availability of M55342K02B13E0RTSV
QUANTITY
M55342K02B13E0RTSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K02B13E0RTSV
Internal Part NumberEIS-M55342K02B13E0RTSV
Standard Package100
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0505
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package0505
Size / Dimension0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K02B13E0RTSV
Related LinksM55342K02, M55342K02B13E0RTSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K02B13E0RTSV Details Description
Related parts for M55342K02B13E0RTSV
IC CPLD 64MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 12.5NH 3A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 220VAC/DC PANEL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TLK110 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X5R 0805 datasheet.pdf
A22TK-2RL-03-K03 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 45MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf