Vishay/Dale M55342K03B10E0RWSV
M55342K03B10E0RWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K03B10E0RWSV
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/5W 1005
Datasheet Download
M55342K03B10E0RWSV.pdf
Availability of M55342K03B10E0RWSV
QUANTITY
M55342K03B10E0RWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K03B10E0RWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K03B10E0RWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1005
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1005
Supplier Device Package1005
Size / Dimension0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K03B10E0RWSV
Related LinksM55342K03, M55342K03B10E0RWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K03B10E0RWSV Details Description
Related parts for M55342K03B10E0RWSV
CAP CER 2000PF 40KV Z5T DISK datasheet.pdf
CONV 24V IN 12V OUT DC-DC SMT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 30V datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SO datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
OVERSIZED COLLET ADPT FLA.1E. datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf