Vishay/Dale M55342K04B11E0RWSV
M55342K04B11E0RWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K04B11E0RWSV
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342K04B11E0RWSV.pdf
Availability of M55342K04B11E0RWSV
QUANTITY
M55342K04B11E0RWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K04B11E0RWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K04B11E0RWSV
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K04B11E0RWSV
Related LinksM55342K04, M55342K04B11E0RWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K04B11E0RWSV Details Description
Related parts for M55342K04B11E0RWSV
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR PM6680 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 8 CONTACT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf