Vishay/Dale M55342K04B332ARWS
M55342K04B332ARWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K04B332ARWS
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342K04B332ARWS.pdf
Availability of M55342K04B332ARWS
QUANTITY
M55342K04B332ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K04B332ARWS
Internal Part NumberEIS-M55342K04B332ARWS
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K04B332ARWS
Related LinksM55342K0, M55342K04B332ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K04B332ARWS Details Description
Related parts for M55342K04B332ARWS
LABEL SOFTWARE WINDOWS ADV 3.5" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FUSE FAST/A TELE-GARD 60A 170VDC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOP-J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOD IPM 6-PAC 10A 600V DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf