Vishay/Dale M55342K06B33G0MWSV
M55342K06B33G0MWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B33G0MWSV
Brief Description
RES SMD 33 OHM 2% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B33G0MWSV.pdf
Availability of M55342K06B33G0MWSV
QUANTITY
M55342K06B33G0MWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B33G0MWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K06B33G0MWSV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B33G0MWSV
Related LinksM55342K06, M55342K06B33G0MWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B33G0MWSV Details Description
Related parts for M55342K06B33G0MWSV
RES 47K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMB datasheet.pdf
VARISTOR 459V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR GC5016 datasheet.pdf
RES 35K OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 104 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
0.25W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf