Vishay/Dale M55342K06B464DRWSV
M55342K06B464DRWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B464DRWSV
Brief Description
RES SMD 464 OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B464DRWSV.pdf
Availability of M55342K06B464DRWSV
QUANTITY
M55342K06B464DRWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B464DRWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K06B464DRWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B464DRWSV
Related LinksM55342K06, M55342K06B464DRWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B464DRWSV Details Description
Related parts for M55342K06B464DRWSV
RES 1K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MOD FOR BQ2057 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK SSMA datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf