Vishay/Dale M55342K12B1B23RWS
M55342K12B1B23RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B1B23RWS
Brief Description
RES SMD 1.23KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B1B23RWS.pdf
Availability of M55342K12B1B23RWS
QUANTITY
M55342K12B1B23RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B1B23RWS
Internal Part NumberEIS-M55342K12B1B23RWS
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)1.23k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B1B23RWS
Related LinksM55342K1, M55342K12B1B23RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B1B23RWS Details Description
Related parts for M55342K12B1B23RWS
IC MULTIPLEXER DUAL 4IN 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 400MA 400 MOHM datasheet.pdf
LED IND 5MM RA RED/GRN WHT DIFF datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 56POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X6S 0508 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TM3107M010DCBA datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf