Vishay/Dale M55342K12B5B69RWS
M55342K12B5B69RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B5B69RWS
Brief Description
RES SMD 5.69KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B5B69RWS.pdf
Availability of M55342K12B5B69RWS
QUANTITY
M55342K12B5B69RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B5B69RWS
Internal Part NumberEIS-M55342K12B5B69RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)5.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B5B69RWS
Related LinksM55342K1, M55342K12B5B69RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B5B69RWS Details Description
Related parts for M55342K12B5B69RWS
JUMPER-H1507TR/A3049B/X 5" datasheet.pdf
CAP CER 110PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 2.32M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 415MA 2.15 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 285MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf